دست نوشته های مستند

در این صفحه می توانید دست نوشته های مستند شرکت کنندگانی را که کارگاه های موسسه فرهنگی اطلس پیدایش را گذرانده اند مشاهده کنید.

کارگاه عبور

کارگاه عبور

کارگاه اثر

هومیوپاتی کلاسیک

سمینار جوانان

اسکرول به بالا

نام ونام خانوادگي: ا. ز.
سن: 22
شغل: خم كار و برش كار ورق آهن

فريبا جان؛

          ممنونم كه زندگي مرا به رنگ آگاهي آغشته كردي.

اين سمينار فقط براي شغل نبود. زندگي بود.

                     سدّ بزرگ پول براي من شكست.

فهميدم كه زمين و تجربه ثروت من است.

                     پول فقط يك وسيله است.

كه صد البته كه لازم هم هست.

                      فهميدم كه كار كردن چه مدلي است.

دريافتم كه به چه اندازه قدرتمندم و داشتم خودم رو هرز مي كردم.

آموختم كه زندگي كنم و خودم رو مصرف كنم.

                     ديگه براي رسيدن تلاش نمي كنم.

نام و نام خانوادگي: ب. ز.

سن: 38

شغل: مهندس نقشه بردار

گاهي بايد آيينه زندگي را بدست بگيري، به خودت نگاهي بي‌اندازي در آيينه و اي كاش آيينه نشكند.

 ما همه آيينه شكستگاني پس از عبور

نام و نام‌خانوادگي: م. س.
سن: 37
شغل: كارمند

اثر:
نمي‌دونم تا حالا چقدر اثر مخرب و نادرست از خودم جا گذاشتم الان كه دارم بيشتر نگاه ميكنم چقدر زياد ردپاهاي تخريب‌كننده‌اي داشتم چه براي خودم و همنوع و عالم هستي.
نمي‌دونم ميشه آن اثرات قبلي درست كرد كه فكر نكنم-خيلي دردناكه آگاهانه‌تر بايد قدم بردارم كه اثراتي كه به‌جا مي‌خواهم بزارم با ارزش‌هام موازي و همسو باشه.رشد سخته ولي دوست‌داشتني زندگي زيباست. رشد زيباست- ولي سخت و دردناكه.

(فريبا مرسي كه هستي)

نام ونام خانوادگي: پ. ت.

سن: 39

شغل: كارمند

فريبا جان

وقتي در دوره‌ي عبور شركت كردم، اتفاقات بسيار خوبي برايم افتاد و با حمايت دوستان ياور، در دوره‌ي اثر شركت كردم.من به اجبار در رشته ي دانشگاهي كه قبول شدم، تحصيل و در آن زمينه، يك شغل مرتبط مشغول به كار شدم در عبور فهميدم كه قسمتي از نبودن حال خوش براي من در شغل ام است.

وقتي شما در كلاس از مصرف موجوديت گفتيد، كليد من روشن شد و من از سرزمين مردگان به سرزمين آگاهي و رشد رسيدم نگاهم به شغل وكارم عوض شده است. و منتظر روزهاي هفته هستم تابتوانم موجوديتم را مصرف كنم

نام ونام خانوادگي: م. ر.‏ ص.

سن: 54

شغل: بازنشسته-كارمند

سلام فريبا عزيز

زندگي يكبار ديگه فرصت تجربه آگاهي رو توسط شما به من داد با توجه به اينكه من يكبار اين كارگاه رو گذروندم ولي انگار يه دريچه‌اي نو از آگاهي و اثرگذاري برام باز كرده كه خيلي سخت ولي ذوق داشت برام

از خداوند براي شما و خانواده محترمتان سلامتي ، سرحالي و نيرومند خواهانم

نام و نام خانوادگي: س. ر. ح. ن.

سن: 30

شغل: كارشناس آتليه

براي بار دوم اثر شركت كردم ، و تفاوت خودم را توي اين 1 سال ديدم.

امروز دريچه نگاهم به زندگي شايد كمي بازتر شده ، مي دانم راه طولاني در پيش دارم. اثر، براي من تمام زندگي است. از سلام صبح تا شكرگزاري قبل از خواب. از ارزش هر نفسي كه مي كشم . حال اكنون من بسيار خوب است. واين را قدردان شما هستم. و امروز دوباره به توانمندي انسان ، براي چندمين بار ايمان آوردم.

فريبا قدردانم براي اين اثر كه در لحظه به لحظه زندگيم داريد.

خدايا شكرت

4 اسفندماه 96

نام و نام خانوادگي: م. ج.
سن: 40
شغل: پزشك

خدا را شاكرم كه من را با شما و اين دوره‌ها آشنا كرد.

بعد از عبور تغييرات زيادي در زندگيم ايجاد شد. در اين يكهفته كه از شروع دوره اثر گذشت نيز، نگاه من به شغل تغيير پيدا كرد. بسياري از ارزشهايم فقط وظيفه بوده و اكنون به دنبال ارزشهاي واقعي هستم. رد پاي اثر را در شغلم احساس مي‌كنم. هنگام مواجه بامراجعينم خيلي بااحتياط حرف مي‌زنم. البته احساس مي‌كنم هنوز خيلي كار دارم و تلاش زيادي مي‌كنم كه اثرگذار باشم دراين دنيا و كائنات.

«فريبا از شما سپاسگذارم»

نام و نام خانوادگي: ك.ك.

سن: 35

شغل: كارشناس طراحي واحد برق
بعد از حدود 9 سال به اصطلاح كار كردن و انجام وظيفه كه قبلا حكم ارزش داشت برام، صداي تراش خوردنم را مي‌شنوم به اميد اينكه تحت تمرين اين فشارها شفافيت الماس دروني‌ام رو از زير اضافات بيابم.
قدردان لحظه لحظه ارتباطم با شما و دوره‌ها هستم و حس ميكنم سال 96 در زندگي من نقطه عطفي خواهد بود كه اميدوارم در باقي عمرم در مسير رشد و آگاهي پويش داشته باشم.
به قول بزرگي انسان در زندگي فقط وقتي متولد نمي‌شود كه از شكم مادر به دنيا مي‌آيد بلكه زندگي وادارش مي‌كند كه بارها از شكم خودش متولد شود و من در اين دوره‌ها امكان چنين تجربه‌اي رو پيدا كردم.

نام و نام خانوادگي: س. ر.
سن: 22
شغل: مهندس ناظر

 سلام

اثر ، شايد تنها چيزي كه قبل از اين دوره به ذهنم مي‌رسيد در ارتباط با پول درآوردن بود.

ولي اين دوره به من نشون داد كه شغل و كار فقط پول درآوردن نيست. شايد در آخر رسيدن به اون پول باشه ولي خيلي مسائل ديگري هست كه جدا از كار درون زندگي هم تأثير گذاره. ارزش. چيزي كه فريبا براي ما يادآوري كرد ارزشي كه نه فقط توي كارمون بلكه درون زندگيمون هم گمش كرده بوديم.
اميدوارم روزي برسه كه همه‌ي آدم‌ها رشد كنند.

ممنون فريبا

نام و نام خانوادگي: ع. پ. ف.
سن: 24
شغل: امور اجرائي مركز همايش ها
سلام
خوشحالم كه مقاومت نكردم تو شركت در دوره واي اگر نمي‌آمدم خيلي درد مي‌كشيدم؛ احساس مي‌كنم خيلي دردم كمتر شده؛ مي‌تونم احساس كنم ديگه در تضاد و تقابل با شغلم نيستم. ديگه براي كارم خط و نشون نمي‌كشم. ديگه صبح‌ها خسته بيدار نمي‌شم. يا كار و نمي‌زنم تا ازتوش پول در بياد. اميدوارم بتونم؛ مقاومت كنم و اعتماد كنم كه روي ارزش‌هام وايسم تا خلق كنم؛ تا اثرمو بزارم. بايد صبر كنم؛ و چقدر احساس مي‌كنم براي يك جوون صبر كردن كار سختي. صبر كنم براي اين كه ارزش كارمو پيدا كنم ، و تا الان فقط در چارچوب شرح وظايف تو تايم پاره وقت عمل مي‌كردم بعد مي‌گفتم چرا خستم؟!
با مديرم صحبت كردم كه مي‌خوام كار كنم؛ با تمام ايده‌هايي كه توي ذهنم هست
در آرامش و به وقتش ايده‌ها مو بگم و همه‌ي حرفامو كه ب خاطر عدم بيمه بودن يا تخصصي نبودن‌ش با رشتم انجام ندادم. به اشتراك بزارم و بمونم تا احساس رضايت كنم.
ممنونم كه مي‌تونم يكم بفهمم كه ب جهان تكيه كنم و به جهان اجازه بدم

الحمد الله
ممنونم خانم رحيمي جان
خداروشكر كه كانون اومدم؛ خداروشكر كه شما در كانون هستيد
پاي خلق و گسترش ايده‌ها هستم كه توي كانون در بستر آرام اين اتفاق صورت بگيره.
ممنونم از ياوران                                                       خدا قوت

نام و نام خانوادگي: م. ج.

سن: 40

شغل: پزشك

خدا را شاكرم كه من را با شما و اين دوره‌ها آشنا كرد.

بعد از عبور تغييرات زيادي در زندگيم ايجاد شد. در اين يكهفته كه از شروع دوره اثر گذشت نيز، نگاه من به شغل تغيير پيدا كرد. بسياري از ارزشهايم فقط وظيفه بوده و اكنون به دنبال ارزشهاي واقعي هستم. رد پاي اثر را در شغلم احساس مي‌كنم. هنگام مواجه بامراجعينم خيلي بااحتياط حرف مي‌زنم. البته احساس مي‌كنم هنوز خيلي كار دارم و تلاش زيادي مي‌كنم كه اثرگذار باشم دراين دنيا و كائنات.

«فريبا از شما سپاسگذارم»

نام و نام‌خانوادگي: م. د.

سن: 32

شغل: رئيس هيئت مديره

فريبا عزيز

اثر فراتر از آن چيزي بود كه مي‌انديشيدم ، اثر روش زندگي پس از عبور بود. گويا كه در عبور كشتي زندگي را ساختيم و با اثر آن را به دريا انداختم ، تلاش خواهم كرد تا از آموخته‌هايم نهايت بهره را ببرم.

باتشكر

نام ونام خانوادگي: ا. ا.

سن: 40

شغل: نماينده حقوقي شركت ملي گاز ايران

سلام فريبا جان :

در مورد تجربه‌ايي كه از دورهء ‌اثر بدست آوردم به جرأت مي تونم بيان كنم خيلي از مواقع نمي شه حق مطالب و بيان كردن تشكر از اينكه چقدر آگاهي پيدا كردن از مسائلي كه روزمره باهاش در ارتباط بوديم ولي اصلاً توجهي بهش نمي كرديم در قالب نوشتن و ادا كردن الفاظ حداقل كاري كه مي شه كرد حقيقتاً اثر شايد بخشي مربوط به شغل مي شه و مي توان مطالب گفته شده توسط شما مربي عزيز را در ابعاد ديگه زندگي هم بكار گرفت .

نام ونام خانوادگي: پ. ا. ن.
سن: 29
شغل: شيريني پزي

سلام فريباي عزيزم
خيلي خوشحالم كه از دو‌ راهي كه چندين سال باهاش درگير بودم رها شدم و بالاخره يه انتخاب انجام دادم و پاش وايسادم به خودم قول دادم كه ديگه از اين شاخه به اون شاخه نپرم و با هر سختي جا نزنم، چند تا ارزش براي كارم دارم كه خيلي سخت روش ايستادم وفكر مي كنم كه اينبار مي تونم

خيلي خيلي خيلي قدردانتم هميشه
مرسي كه با صبوري با من صحبت مي كني
خيلي دوست دارم

با تشكر

نام و نام خانوادگي:  گ. ق.

سلام  دوره خيلي براي من كار كرد من خيلي راضي بودم خيلي  خيلي با خودم بيشتر آشنا شدم با بيماري با سلامتي كه اصلاً سلامتي چيه. فهميدم كه چقدر بيماري دارم. و ترس از بيماري رو ديگه ندارم و سر هر چيزي دكتر نميرم ديگه و الان خيلي وقته كه اصلاً قرص    نمي خورم . مي خواستم قدرداني كنم از سبا از طيبه و آقاي دکتر ناصري كه اين دوره رو براي ما اجرا كردين و اميدوارم ادامه داشته باشه دوره ها .

دوستدار شما  گ

نام و نام خانوادگي: م. ش.

با سپاس و تشکر فراوان از تيم مدرّسين با تعهد اين دوره، آقاي دکتر ناصري عزيز، سبا حسينيان و طيبه دهقان با تمام زحمات و دلسوزي ها و تعهدي که در انتقال اين دانش و آگاهي از خود نشان دادند. در مورد گفتگوي من در مورد اين دوره مي تونم يکبار ديگه به جرأت بگم که واقعاً چقدر در دنيا و روزگار من چيزهايي هست که من نميدونستم که نميدونمو اين علم و آگاهي با اين شکل و از اين زاويه اي که در اين دوره اجرا شد و ارائه شد يعني هم از بُعد فيزيک و رياضي و علم بروز دنيا از زبان يک دانشمند تمام عيار، و هم از بُعد علم خودِ هُميوپات و از زبان دو نفر که زحمات زيادي در اين سالها براي ارائه اين علم کشيده اند (چه زحمات براي يادگيري خودشان و چه انتقال آن – بهرحال احساس زيبايي دارم که يکبار ديگه با دنياي جديدي آشنا شدم که بسيار تأثيرگذار در روند زندگي و آرامش و سلامت من دارد – براي تمام کساني که در اين زمينه زحمت ميکشند آرزوي سلامتي و شادي و مصمم بودن در راهشان رو دارم  
ممنون از همه چي

نام و نام خانوادگي:  م. ب.

خدارو شکر مي کنم که با هوميوپاتي آشنا شدم … ميدونم که اين آشنايي و نشستن در اين کلاس ها بي دليل نيست … و به خاطر همين موضوع هم خوشحالم هم شاکر . هوميوپاتي بهترين و زيباترين چيزي بود که تا حالا ياد گرفتم … فقط ميتونم بگم خيلي خوشحالم … و حتماً براي يادگيري و آگاهي و رشد بيشتر خودم هوميوپاتي و ادامه خواهم داد . از فريبا عزيز ، سبا مهربان و طيبه دلسوز خيلي خيلي قدردانم . هم چنين از آقاي دکتر ناصري که تمام علم و دانش و آگاهي خودش رو به ما منتقل کرد .

نام و نام خانوادگي : ر . ک

دوره هوميوپاتي A براي من چيزي جز دريافت آرامش از جهاني که اونجا زندگي مي کنم ، نبود … وقتي يکپارچگي جهان رو آگاه ميشي و پي مي بري به اين که تو جدا از اين جهان نيستي و اين جهان جدا از تو نيست ، هشياري يگانه اي به آدمي تزريق ميشه. دوره هوميوپاتي A ، منِ درونم رو خيلي آروم تر کرد و اين رو دريافت کردم که چقدر آگاهي اهميت داره و اينکه رشد هميشه در اولويت بايد باشه ـ اونجايي که شنيدم انتخاب هاي ما به وسعت آگاهي مون افزايش پيدا مي کنه قدردانم خيلي از موسسه اطلس پيدايش دکتر ناصري سبا طيبه …

نام و نام خانوادگي: ر . ا . ط

شرکت در دوره ي هوميوپاتي A باعث تثبيت آموزه هاي دوره ي عبور در من شد . باعث شد ترس من از بيماري ام بسيار کمتر شود و شجاعت پذيرش آن را به من داد . چون تا به حال من حتي در عمق وجودم از پذيرفتن آن عاجز بودم. با سپاس فراوان از تمام شما که هميشه در کنار ما هستيد .

نام و نام خانوادگي: ز . د

انقدر حيرت زده هستم که نمي دونم چي بنويسم . فقط در همين حد    مي نويسم که متوجه شدم انقدر کوچک ، کوچک ، کوچک در اين عالم هستم که هيچ دليل و توجيهي براي تمام خودخواهي ها و غرورها ، خودبرتربيني ها و عيب جويي ها و … پيدا نمي کنم . نمي دونم دنبال چي هستم که انقدر زندگي را براي خودم کوچک تصور مي کنم و احساس مي کنم در جهاني با عظمت هستم و خودم را در گوشه اي زنداني کرده ام.احساس مي کنم کم کم دارم به اندازه قطره هايي بسيار کوچک و ناچيز ، حس رهايي را تجربه مي کنم . اميدوارم روزي به آن برسم .از همه همه همه کساني که من را توي اين مسير حمايت مي کنند بسيار قدردان و سپاسگزارم.          96/7/23    

نام و نام خانوادگي: م.س.ک

دانش در رابطه با بيماري و سلامتي در اين دوره بسيار بود. ولي آنچه به جان من نشست تعريف متفاوت از بيماري و سلامتي بود و در طي حضور در کلاس، حس سالم شدن و پي بردن به درون خودم بود.

نام ونام خانوادگي : م . ع . ي . ا

به نام خدا سلام –  ويژگي و بهره اي که دوره هوميوپاتي براي من داشت اين بود که بهتر با سلامتي و راه هاي کسب اون براي خودم و خانواده ام آشنا بشم و بدونم به جاي اينکه به بدنم و روحم آسيب برسونم با آگاهي که بدست مي آورم و دارم بتونم سلامتي داشته باشم.

  نام و نام خانوادگي:  س . غ . پ . گ

   حس عجيبي درونمه ، کلي انرژي ، کلي هدف هاي جديد کلي حال خوب که نمي دونم چيکار بايد بکنم اين همه نيرو رو. خيلي خيلي حالم خوبه خيلي حس عجيبي دارم احساس مسئوليت شديد که فکر ميکنم چقدر در زندگيم مسئول نبودم .   خوش حالم که اين انتخاب رو کردم که اين دوره رو بيام از ته ته قلبم خوش حالم چون اين انتخاب باعث شد مسير زندگيم رو عوض کنم با يه انرژي ديگه با يه حال خوش ديگه زندگيم رو ادامه بدم و قدردان همه ي کساني هستم که اين   شرايط رو به وجود آوردن که من اينجا حضور پيداکنم . ممنون

نام و نام خانوادگي: آ. ص

    “با ياد او”

من تا قبل از اين دوره در رشته هاي مختلفي تحصيل و مطالعه کرده بودم ولي در هيچ رشته بخصوصي سوالهاي بنيادين زندگيم کامل و آنطور که براي من قابل لمس باشد جواب داده نشده بود و کليت مسائل برام گنگ و مبهم بود و جمع بندي درستي از حيات، زندگي، مرگ، جبر و اختيار، سلامتي، بيماري و علتهاشون نداشتم. در واقع خودم را نمي شناختم. اين دوره نگرش من به همه چيز “همه چيز” را متحول و خيلي زيبا کرد.  به من کمک کرد با جهان و با خودم آشتي کنم و راهکارهاي مستند و قانونمند براي سلامتي خودم و اطرافيانم به من معرفي کرد که فکر نمي کردم اصلا وجود داشته باشند و از تاثير اونها تو زندگي واقعي خودم واقعا متحيرم. تجربه شخصي خودم در مورد خلق امکان حضور در اين دوره با وجود مشکلات متعدد از جمله مالي، نداشتن وقت، داشتن بچه کوچک و مشکل نگه داري از آن، داشتن دو شغل پردردسر و … براي خودم شگفت انگيز بود. پويش واقعا کار مي کند و خلاقيت راه هاي جديد و امکانات جديدي را به ما مي نماياند. فقط بايد انتخاب کرد.  از تمامي دست اندرکاران اين دوره عميقا سپاسگزارم که به خاطر سلامتي جامعه مردانه ايستاده اند و براي هميشه آرامش خودم را مرهون زحمات شما مي دانم.

نام و نام خانوادگي: آ . ف

شايد به جرات بتوانم بگويم موثرترين دوره اي بوده است که از ابتداي عمر تا کنون افتخار شرکت در آن را داشته ام. آرامشي کم نظير را در اعماق وجودم حس مي کنم و بابت آن قدردان تک تک دست اندرکاران اين دوره هستم. گويا تازه در حال درک گوشه هايي از دوره هاي گذشته هستم و زندگي را با کيفيت متمايزي درک مي کنم.

نام و نام خانوادگي : پ.م

براي من همه چيز جنس متفاوتي پيدا کرده،صحبت کردن از اين حال بسيار سخت است .       اميدوارم همه بتونن اين حال و راه رو تجربه کنن .     از همه کساني که تلاش کردند   براي ساختن و خلق اين دوره

  نهايت قدرداني و سپاسگزاري رو دارم .

نام و نام خانوادگي:  س . ر

  توضيح اين دوره شايد سخترين کاري هست که ميشه گفت.  تاثيري اين دوره روي من داشت انقدر عميق و دروني بود که احساس مي کنم هيچ جوره نمي تونم با نوشتن بيانش کنم.  يعني تا وقتي کسي نباشه و نشنوه نمي تونه درک کنه حرف من رو .  من تو اين دوره فهميدم چقدر مريضي ها و ضعف هايي دارم که هيچ جوره به عنوان مريضي نگاهشون نمي کردم.  و در آخر اميدوارم روزي برسه که همه ي اطرافيانم بتونن اين حس رو مثل من تجربه کنند .

نام و نام خانوادگي: م. م

با سلام و خسته نباشيد به تمام افراد فعال مؤسسه اطلس پيدايش و عرض اينکه چي مي تونم بگم که شايسته اين همه آگاهي براي سلامت و بقاء جامعه بشري در اختيار شرکت کنندگاني که حضورشان اتفاقي نيست و از اين اتفاق زندگي شان بي خبرند با تمام وجود تشکر فراوان را دارم و تجربه ام در اين دوره را تنها با آشنايي به اين دوره و آگاه شدن به مسائل و مفاهيم نمي دانم بلکه مابقي عمرم را در گرو ترويج سلامت هم نوعان که تمام موجودات مي دانم در زندگي خواهم شمرد، از خداي بزرگ شاکرم که اين اتفاق بزرگ را در طول عمرم رقم زد، از اين پس زندگي آرام و شفاف تري خواهم داشت ((به اميد سالم زندگي کردن)).

نام و نام خانوادگي: م.د

دوره بسيار پرانرژي بود و انگيزه سرعت حرکت به سمت سلامتي را بسيار بالا مي برد و نگاه هر کسي را نسبت به زندگي و محيط اطراف تغيير مي دهد. از برگزارکنندگان دوره کمال تشکر را دارم و اميدوارم همه کساني که به سلامتي خود اهميت مي دهند بتوانند در اين دوره شرکت کنند.

نام ونام خانوادگي: ط .ا

 بنام خداوند بخشنده مهربان  ديدگاه زيباي هوميوپاتي در اين دوره براي من اثبات باورهايي بود که هميشه داشتم اما برايم شفاف نبود. در درونم صداي شان را مي شنيدم، در زندگي ام آن را مي ديدم اما نمي توانستم علمي يا تئوري در موردش گفتگو کنم. هوميوپاتي انگار که همه آنچه بود که در سالهاي زندگي ام مي دانستم وجود دارد. حقيقتي که برايم پنهان بود. جواهري که با زدودن گردوغيار ديدمش. امروز شفاف تر با خودم درمورد هستي گفتگو مي کنم. از فريبا و از همه عزيزان دست اندرکار عميقا ممنونم بابت برگزاري و فراخواندن ما به اين سرزمين. دکتر ناصري وگفتگوهاي شيرينشان انگار که آدم را با خودش و ديگران دوست مي کند. امروز مي دانم که هر بار آگاهي را انتخاب نکنم به خودم دروغ گفتم – پروردگار را شاکرم که قدم هايم را در اين سرزمين قرار داد. بني آدم اعضاي يک پيکرند که در آفرينش ز يک گوهرند

نام و نام خانوادگي :  غ . ع . ا

 با سلام و احترام ؛ با همه مقاومتي که اولش بخاطر ترس از هزينه و مرخصي محيط کار داشتم، الان و اين لحظه خيلي خوشحالم که انتخاب درستي داشتم و در اين دوره شرکت کردم. از همه اساتيد گرانقدر دوره سپاسگزارم. به خصوص سبا جان که لحظات کلاس ايشون اونقدر حال خوبي به من مي داد که اصلاً دوست نداشتم تموم شه. اينکه آگاه شدم که تا بحال با جسم و روح و روان خودمون چه ها کرديم آزرده خاطرم مي کنه و خوشحالم که الان يه چيزايي حتي کم مي دونم و اميدوارم بتونم در زندگي خودم و اطرافيانم به کار ببرم. همچنين اميدوارم که مقاومت شرکت در دوره  Bهم در من شکسته شه و بتونم در اون دوره هم حضور پيدا کنم.    ممنون از لطف و مهربوني     همه دست اندرکاران    اين دوره

نام و نام خانوادگي: پ.ر
مرسي فريبا که از گيجي خودم آگاهم کردي. از اينکه چقدر بي فکر و بي ‌برنامه و چشم بسته زندگي مي‌کنم  مطمئناً اين سمينار خيلي چيزها رو تو آينده و تو انتخاب‌ها و رفتارم براي زندگي تغيير داد.  ممنون که فرصت شرکت تو اين سمينار رو بهم دادي.

نام و نام خانوادگي: پ.خ.ف

فريباي عزيز من طي اين 2 روز با کمک آگاهي بخشي هاي شما متوجه بعضي خلاء ها درون شخصيت

خودم شدم. فهميدم که چقدر من و نسل من مدعي هستيم، تا امروز من فکر مي کردم که اين فقط من هستم

که فکر مي کنم لايق بهترينم، امّا ديدم که همه اين پندار را در درون خود دارند، اين چيز بدي نيست تا

زماني که با دوز و کلک و زرنگ بازي همراه شود. در رابطه با ارتباط با پدر و مادرم ديگر نمي خواهم

قضاوتي داشته باشم، مي خواهم دست از پافشاري بيهوده از هر چيز بردارم، مي خواهم ديگر از کسي

توقع نداشته باشم، فهميدم اگر کسي کاري برايم انجام مي دهد وظيفه او نيست. هميشه فکر مي کردم، مگر

مي شود کسي هم در دنيا باشد که با اين کيفيتي که من از درون سرم به دنيا نگاه مي کنم نگاه کند، مگر

کسي به اندازه من زرنگ و باهوش است. ديدم که زيباترين کار بي ادعا بودن است. متواضع بودن امّا در

عين حال مقتدر بودن. از همين لحظه که از اين درها بيرون بروم ديگه انسان قبل نيستم، بهتر است بگويم

از همين لحظه ديگر آدم سابق نيستم، اين را هم مي دانم که ممکن است بعد از اين روز و گذر زمان فراز

و نشيب هايي را تجربه کنم که اوضاع پيچيده اي پيدا کنم، امّا اين را مطمئن هستم که هيچ کدام از صحبت

هاي شما را فراموش نکنم، سنجش از امروز چراغ راه من است.
1396/2/1

نام و نام خانوادگي: ا.ش

سلام بر فريبا..!!!  ميگن که اگر حتي يک نکته هم از يک جلسه يادبگيري کافيه..!!! چيزي که من فهميدم اينه که من اداي “مسؤليت اتفاقات رو پذيرفتن” رو در مياوردم … فهميدم که من تو اتفاقات گذشته گير کرده بودم و عدم آرامش درونيم باعث عدم پيشرفتم ميشد… ممنون که اين موضوع رو بهم فهموندي کاش 4سال پيش همچين دوره اي وجودداشت که من چيزهايي که از راه سخت تو اين 4 سال فهميدم رو همون موقع متوجه مي شدم… ازين به بعد حتماً در دوره ها مخصوصاً هميوپاتي و عبور شرکت مي کنم باز هم ممنون از شما…

نام و نام خانوادگي:  ز. م.

ممنون فريبا جون بابت اينکه به من فهموندي که هويتم چيه و من چه جوري بايد با ديگران ارتباط برقرار کنم. چيزي که توي ارتباط مهمّه کيفيت نه کميّت و من بر عکس اين رو فکر ميکردم . اوّل از خانوادم شروع مي کنم چون اونا تکرار نشدني هستند مثل لحظه هايي که داره مي گذره. ممنون بابت وقتي که براي ما گذاشتي.

نام و نام خانوادگي: س. س.

سلام  ممنون از همه ي عزيزاني که کمک مي کنند تا اين سمينار برگزار شود.  اين سمينار به من کمک کرد که به دوره ي جواني با دقت بيشتري نگاه کنم و از اهميت آن آگاه شوم. بفهمم که مقدمات ساختن يک آينده ي خوب، چگونه فراهم مي شود يعني خودم بايد آن را بسازم. اميدوارم بتونم با آموزه هاي اين دو روز، اين دوره ي مهم را به بهترين شکل طي کنم.