کارگاه عبور
شماره : 3893

نام و نام خانوادگي : ا. ط. م. ز. ن.   

 سن :

شغل :

به نام خدا

فريباي عزيز

فرموديد كه نظر، پيشنهاد يا به عبارتي يادگاري در اين برگه بنويسيم. اما به واقع اين من هستم كه با كلي يادگاري ماندگار از شخص شما و دوره، اين محل رو ترك مي كنم. به قدري اين يادگاري ها برايم ارزشمند و پر بها ست كه تصوري بر آن نيست. شما تحول رو به من هديه داديد. شما نگريستن به خودم رو هديه داديد. شما هديه اي به نام راه زندگي كردن رو به من داديد و خيلي در و گوهرهاي ديگر. كه مطمئناً ارزش اين هدايا را به مرور بيشتر و بيشتر خواهم شناخت و استفاده خواهم كرد. فقط اعلام مي كنم از شروع دوره تا به اين لحظه در مسير پرتلاطمي قرار گرفتم كه اگر غير از اين زمان بود متفاوت عمل مي كردم.

بي نهايت از شما سپاسگذارم.

 و از خداوند به خاطر بودن شما سپاسگذارم .

شماره : 3894

نام و نام خانوادگي: ز. ث.

سن: 32

شغل: خانه دار

فريبا جان سلام، متأسفم كه در طي دوره صحبتي با شما نكردم ولي خوشحالم كه فرصتي پيش اومد تا بتونم از شما بابت لطفي كه به من كرديد تشكر و قدرداني كنم. من در بدترين روزهاي عمرم كه تا به حال تجربه كرده ام، روزهايي پر از غم و تنهايي و گله مندي از همه با شما آشنا شدم و صحبت ها و آموزش هاي شما در تغيير ديدگاه و حال دلم خيلي تأثيرگذار بود. گاهي با خودم فكر مي كنم اگر خدا مادر و خواهرم را از من گرفت در عوض انساني به تأثيرگذاري شما در زندگي من قرار داد تا بتونم باز خودم را پيدا كنم و از هدفي كه براي آن خلق شده ام فاصله نگيرم. بابت همه چيز، اين آرامش و شادي دروني كه در خودم دارم مي بينم، از شما بسيار سپاسگزارم.

شماره : 3895

نام و نام خانوادگي: ز. ي.

سن: 41

شغل: كارمند

با سلام

شركت در اين دوره آگاهي من نسبت به خودم را افزايش داد. البته افزايش نه، يك تكان شديد كه متوجه شدم اصلاً خودم را نمي شناسم. در جلسه دوم متوجه شدم كه اصلاً خودم را نمي شناسم و بسيار براي من دردآور بود. دوست دارم با آگاهي هايي كه پيدا كردم روي شناخت خودم كاركنم. بيشتر براي شناخت خودم وقت بگذارم. چيزي كه فكر مي كردم، نيستم. من براي بهتر شدن حال و احوال دروني و كم كردن مشكلات زندگي و كاري با مشاوران ديگري گفتگو داشتم اما شركت در كارگاه و شنيدن صحبت هاي شركت كنندگان در كارگاه احساس كردم كه تجربيات بيشتري كسب كردم كه رفتن پيش مشاور و يك گفتگوي 2 نفره اين امكان را به من نمي داد. ولي نكته منفي اين كارگاه براي من كه بدليل غرورم مي باشد اين است كه نتوانستم بلند شم و صحبت كنم. دوست داشتم صحبت مي كردم ولي اين غرور كاذب نذاشت. ولي تجربيات زيادي كسب كردم و قياس كردن مشكلات خودم در مقايسه با مشكلات ديگران و اينكه من خيلي زندگي را سخت گرفته بودم و امكان راحت تر زندگي كردن هم وجود دارد.

در پايان از شما ممنون هستم بابت آگاهي دادن نسبت به خودم.

با تشكر

شماره : 3896

نام و نام خانوادگي: ز. خ. م.

سن: 34

شغل:

سلام،

فريباي نازنين براي بودنتون و آشنايي با شما قدردان هستم.

ممنون و هزاران بار سپاس و شكر، براي اينكه بهم راه رو نشون دادين و باعث شدين ديد و نگاه نويي، در زندگيم بوجود بياد و من رو از اين مَنيّت بكشين پايين و تازه متوجّه بشم كه چي هستم و چي مي خوام!

الان حس كودكي رو دارم كه تازه يادگرفته راه بره و به در و ديوار مي خوره و با ياد گرفتن اين مهارت ها و ابزارها بتونم راه برم و بدويم و از مسير زندگي لذّت ببرم و خوشحال باشم.

قدردان شما ز. خ. م.

شماره : 3897

نام و نام خانوادگي: س. م.

سن:

شغل:

با عرض و ارادت خاص:

از حضور و شركت در اين كارگاه و دوره بسيار خرسند و خوشحال هستم. قبل از حضور هرگز تصور نمي كردم كه نحوه ي برگزاري اين كارگاه به اين صورت باشد. و تا اين حد ملموس باشد و به اين راحتي بتوانم در مورد مسائل زندگي و موارد مربوط آن بينديشم و زندگي كردن را خيلي سختر و پيچيده تر از اين تصور مي كردم و ارتباط با افراد برايم بسيار پيچيده بود و برداشت آنها از خودم برايم مهم بود و تأثير بسزايي در آرامش و زندگي من داشت. اما بعد از حضور و در اين چند جلسه نسبت به خودم خواسته هايم و ارتباط با افراد خصوصاً همسر و دخترم ديد بازتر و بهتر و راحتتري پيدا كردم. و اهميت قدرداني و سپاسگزاري و شكرگزاري را دو چندان متوجه شدم و اميدوارم كه بتوانم از تمام موارد مطرح شده در اين دوره در آينده بهره ي مفيدي ببرم و هر چند كه مي گذرد بيشتر و بيشتر بهره ببرم و زندگي زنده اي داشته باشم.

س. م.

شماره : 3898

نام و نام خانوادگي: ط. ف. ص.

سن: 58

شغل: مدرس زبان

در ابتدا با ناباوري در دوره شركت كردم و شايد تا حدودي بي اعتمادي

 هر لحظه از كلاس را سعي ميكردم گوش بدم و بخاطر بسپارم انگار سنگرهايي را كه سالها پشت آنها پناه گرفته بودم يكي يكي از دست ميدادم.

در پايان دوره تسليم محض – تسليم نه به معناي ضعف و عدم توان در جنگيدن ضعف يعني آگاهي از پذيرش واقعيات. من واقعيت وجودي خودم را در اين دوره كشف كردم –عريان و بي پرده- ناراحت كننده بود از اينكه ميديدم عزيزترين هاي زندگيم را آزار داده ام و نام اين شكنجه را عشق گذاشتم ديگر برايم مهم نيست چرا اين گونه شدم فقط ميخواهم انسان باشم مسئوليت خرابكاريهاي خودم را نه مظلومانه بلكه شجاعانه بپذيرم و هر كاري لازم است بي وقفه براي جبران رابطه ها بسيار باارزش زندگيم انجام دهم. در پايان از فريباي عزيز كه بي تعارف مرا مورد شليك قرار دادند بسيار بسيار سپاسگزارم. پاينده و مؤيد باشيد.

شماره : 3899

نام و نام خانوادگي: ف. ا. ا.

سن:58

شغل: خانه دار

من خدا را شاكر هستم كه در اين كلاس شركت كردم از فريبا جون كمال تشكر را دارم من ياد گرفتم انتخابم را سعي كنم درست باشد تشكر و قدرداني كردن را ياد گرفتم شاكر هرچه كه دارم و هرچه كه ندارم باشم از همه اينها مهم‌تر اينكه عاشق باشم عاشق زندگي عاشق فرزندان و عاشق خدا و دوستان و قدرت پذيرش اشتباهات خود را داشته باشم و بتوانم عذرخواهي كنم

شماره : 3900

نام و نام خانوادگي: م. ط.

سن : 28

شغل : Web developer(programer)

به نام خداي هستي بخش

خدايي بزرگ را سپاس كه هرچه خير و صلاح باشد بر سر راه زندگي ما قرار مي‌دهد تابتوانيم از آن در جهت بهبود و تعالي و تكامل بهره ببريم. اول از همه از خداوند به خاطر همه اتفاقات زندگي‌ام و نعمت هايي كه به من داده سپاس‌گزارم و بعد از آن از خانم فريبا كه اولاً من رو تحمل كردن و بعد اينكه راه زندگي و روش زندگي طوري كه نظم زندگي را بهم نزنيم را با كلام شيوا به من آموختن و با تمام وجودم خيلي خيلي سپاس‌گزار و قدردانم.

م. ط.

من در اين دوره ياد گرفتم كه زندگي چيست ، زندگي خيلي قشنگه و خيلي برنامه ريزي شده و دقيق هستش در واقع اين ما هستيم كه با اشتباهات و ناآگاهي خودمان نظم زندگي را بهم مي زنيم در صورتي كه زندگي يعني رقصيدن با نواي زندگي و لذت بردن.

شماره : 3901

نام و نام خانوادگي: م. ا.

سن : 35

شغل : براي خودم كار مي كنم

عبور كردن اصلاً از اين بعد به زندگي نگاه نكردم هميشه سعي داشتم تصادف نكنم ولي وقتي با عبور آشنا شدم يعني زندگي همراه با رشد و خلاقيت ديگر نمي‌خواهم به ركود برسم دلم مي‌خواد عبور كنم واقعاً عبور كلمه قشنگي براي زندگي كردن

زندگي زيبا با عبور آغاز مي‌شه – سپري مي شه و با عبور تموم مي‌شه .

 عبور مي كنم حتماً

97/5/26

شماره : 3902

نام و نام خانوادگي: م. ر. ع.

سن : 40

شغل : آزاد

دوره‌ي بسيار جذاب و تأثيرگزاري بود و اميدوارم دست‌اندركاران موفق و مويد باشند .

اول دوره كه نشستم فقط تو فكر اين بودم چطوري ديگر جلسه بعد را بيام يا اينكه به يك نحوي از كلاس خارج شوم ولي پس از گذشت جلسه اول و دوم مطالب به نظرم جالب آمد و پس از آن مشتاق شدم تا آخر جلسه بمانم.

از دوره ياد گرفتم چگونه مسئوليت پذير باشم و بتوانم خودم را بشناسم

شماره : 3903

نام و نام خانوادگي : م. ا.

سن : 32  

شغل :  طراح لباس و خياط

فريباي عزيزم صدها هزار مرتبه شكرگذارم كه دوباره توي اين دور? بسيار اثر گذار شركت كردم.

خيلي خيلي قدردان وجود تون هستم كه خودم مو به خودم نشون داديد. و بسيار متشكرم كه به يادم آورديد كه بايد زندگي رو زندگي كنم با تمام هستي و شرايط­اش. خيلي متشكرم كه به من اين درك رو دادي كه بايد خودم باشم و نقش بازي نكنم. و هر لحظه حواسم به خودم باشه كه آسيب كمتري به خودم و ديگران بزنم. و مي­دونم كه جايگاه مادري­ام بسيار ارزشمند است و بايد در هر جايگاهي مؤثر باشم. و بسيار زياد مراقبت كنم از مسؤليت­هايي كه برداشتم

براتون در تك تك لحظات سلامتي، عشق، مؤثربودن در خدمت ديگران آرزو مي­كنم.

دستاوردهاي فوق­العاده­اي در اين دوره داشتم كه بسيار من رو رشد داد و قدردان تمام زحمات شما هستم.

شماره : 3904

نام و نام خانوادگي : م. ب.

سن : 36

شغل: كارمند

من هم مثل همه آدم­ها دنبال گمشده­اي بودم، كسيكه بياد و زندگي من رو معنا ببخشه! كسيكه موجود بي نقصيه! اما در جريان كلاس نوري به زندگي من تابيد. دقيقاً گمشده­ام رو پيدا كردم ولي بيرون از خودم نبود! درون خودم پيداش كردم! حالا مسئوليت زندگي خودم رو با آغوش باز مي­پذيرم.

از همه افرادي كه در پيدا كردن من كمك كردن سپاسگزاري مي­كنم!

97/5/26

شماره : 3905

نام و نام خانوادگي: ن. ا.

سن: 37

شغل: كارخانه قطعات ليفتراك

با سلام و عرض ادب

اين دوره بهترين دورهء زندگيم بود و خانم فريباي عزيز بهترين مربي زندگيم. و اين بابت نهايت سپاس و قدرداني را دارم.

قشنگترين جمله اي كه از اين دوره گرفتم ((پذيرش با آنچه هست)) مي باشد كه تأثير عميقي در زندگيم گذاشت. و اينكه اين دوره در عين سادگي كه داشت حرفهاي بسياري براي گفتن داشت و احساس مي‌كنم كه گفتگوهاي اين دوره در ناخودگاهم قرار گرفته و واقعاً در من تحول ايجاد كرده. و تمام اين دوره و لحظه به لحظه آن آموزش بود و حتي رفتار افراد داوطلب با ما سراسر آموزش است.

آموزش الفباي زندگي. با سپاس و قدرداني فراوان.

شماره : 3906

نام و نام خانوادگي: ن. ا. ا.

سن: 30

شغل: مدير محصول

سلام فريباي عزيز؛

من وقتي روزي كه به اين دوره دعوت شدم رو به خاطر ميارم منقلب مي‌شم، چرا كه براي بار دوم در زندگيم خداوند و دنيا به من نشون دادن كه وقتي من عميقاً به دنبال گمگشته‌اي مي‌گردم پيداش ميكنم. بار اوّل دو سال و نيم پيش بود و من هنوز به اين نعمت آگاه نبودم. امروز وقتي به گذشته نگاه مي‌كنم شكرگزار لحظاتي هستم كه من رو با خواسته هاي زندگيم و با گمگشته هام آشنا كردن و باعث شدن من در جستجو حركت كنم. سپاسگزار دعوت كننده‌ي عزيزم هستم و سپاسگزار شما كه پاسخ نيايش هاي يكسال گذشته من بوده ايد.

پايدار باشيد

ن.

شماره : 3907

نام و نام خانوادگي: ن. ي.

سن:28

شغل: كارشناس تضمين كيفيت

روزي كه انتخاب كردم پا به مسير عبور بگذارم، بار سنگيني داشتم كه فكر مي‌كردم سبب ناخشنودي من در زندگي است. امروز متوجهم كه زندگي را نمي شناختم، چه برسد به اين كه بدانم چرا خوشحال نيستم. هنوز عبور نكرده‌ام، اما در عبور توانستم ببينم اين بار سنگين، حتي بار من نبوده و من فقط پشت حجم سنگين آن پنهان شده ام تا پنهان كنم بلد نبودنم را، ترس هايم را. امروز در اين دقايقي كه عبور را تمام مي‌كنم. آگاهم كه پاسخ سوالاتم را جايي جز درون خودم پيدا نخواهم كرد. دارم مي‌آموزم در جاي خودم بايستم، تا نظم بهم ريخته‌ي دنياي اطرافم كه بدليل قرار داشتن من در جايگاهي غير از خودم اتفاق افتاده را برگردانم. اين تجربه بزرگترين نه، بلكه بهترين كاري بود كه براي زندگي‌ام انجام دادم

شماره : 3908

نام و نام خانوادگي: ب. ز.

سن: 38

شغل: مهندس نقشه بردار

گاهي بايد آيينه زندگي را بدست بگيري، به خودت نگاهي بي‌اندازي در آيينه و اي كاش آيينه نشكند.

 ما همه آيينه شكستگاني پس از عبور