واتساپ اطلس پیدایش

هومیوپاتی

هومیوپاتی (در حوزه انسان، گیاه و حیوان)

بسیار مفتخریم که دوره های آشنایی با هومیوپاتی کلاسیک یا طب جایگزین را به جامعه ایرانی معرفی کنیم. انسان، سلامتی، بیماری کلمات عجیبی نیستند و در طول زندگی بشر همواره وجود داشته است، شاید تاکنون معنای کاملی از آنها ارائه نشده است ولی همیشه سیستم های طبی متنوعی را در جهان پدید آورده است. دیدگاه های گذشته درباره انسان، خود سایه ای عظیم بر درک گسترده ماهیت وجود انسان ایجاد کرده است. طب هومیوپاتی قدمتی ۲۰۰۰ ساله دارد، اما پایه گذاری هومیوپاتی به شکل مدون در حدود ۲۳۰ سال قبل صورت گرفت که پس از گذشت بیش از دو قرن، نه تنها در آن خللی ایجاد نشده بلکه بر اساس آخرین تحقیقات دانشمندان این اصول با آخرین نظریه ها در حوزه فیزیک مطابقت دارد. بیماری در قسمت های مختلف انسان، به شکل های متفاوت وجود داشته و به طرق گوناگون خود را نمایان می کند. با توجه به رویکرد کل گرایانه هومیوپاتی و در نظر گرفتن تمامیت فرد به معنای همه جوانب وی از قبیل: فیزیک، احساسات، باورها، تمایلات، خواب و … هومیوپاتی متعهد به پیشگیری و درمان می باشد.(حال ضروری است این روش آزموده را طی مراحلی کارشناسی شده و با اطمینان در جهت آشنایی، ترویج و تحقیق از کلیه جوانب آن را معرفی کنیم و توسعه دهیم.)

برخی فعالیت های انجام شده توسط موسسه در زمینه هومیوپاتی :

 1- تحقیقات

– چاپ مقاله تاثیر داروهای فوق رقیق بر گیاه برنج در ژورنال بین المللی

– طرح تحقیقاتی تاثیر داروی هومیوپاتی بر گیاه برنج با همکاری دانشگاه شهید بهشتی

– حضور در جشنواره ملی گل های داوودی با همکاری شهرداری مهدی شهر، استان سمنان

– تحقیق در مورد تاثیر داروی هومیوپاتی بر درختان اقاقیا با همکاری شهرداری منطقه ۶، شهرداری تهران

– چاپ مقاله در مجله معتبر آلمانی Spectrum به قلم خانم حسینیان

2- برگزاری کلاس ها و سمینارهای آموزشی :

برگزاری دوره ها و سمینارهای آموزشی آشنایی با هومیوپاتی کلاسیک

 در سه زمینه سلامتی انسان (به مدت 10 سال) ،گیاه و حیوان (3 سال)

3- ترجمه و انتشار کتاب :

هومیوپاتی برای گیاهان

راز نقل های کوچک

هومیوپاتی برای حیوانات

فلسفه هومیوپاتی

کلاس های هومیوپاتی برگزار شده در این موسسه

کلاس آشنایی هومیوپاتی حیوانات

کلاس آشنایی هومیوپاتی گیاهان


کلاس مقدماتی هومیوپاتی حیوانات

کلاس مقدماتی هومیوپاتی گیاهان

تجربه مستند شرکت کنندگان هومیوپاتی

مصاحبه شرکت کنندگان هومیوپاتی

شرکت کننده دوره آشنایی هومیوپاتی کلاسیک

شرکت کننده دوره آشنایی هومیوپاتی کلاسیک

شرکت کننده دوره آشنایی هومیوپاتی کلاسیک

شرکت کننده دوره آشنایی هومیوپاتی کلاسیک

رزومه مدرسین هومیوپاتی

دکتر پیتر گریگوری

 سمت: عضو کالج سلطنتی دامپزشکان جراح

رئیس دانشکده هومیوپاتی دامپزشکی

عضو انجمن هومیوپاتی دامپزشکی

لیسانس دامپزشکی

پیتر گریگوری از دانشگاه بریستول در رشته دامپزشکی در سال ۱۹۷۲ فارغ التحصیل شد.

در کلینیکی که خدمات درمانی با روش های گوناگون ارائه می دهد، در سرزمین مادری اش شفیلد به مدت ۵ سال فعالیت داشت و پس از مهاجرت به استرالیا فعالیت خود را در همین زمینه ادامه داد.

در ۱۹۸۴ به انگلستان برگشت، در معارفه هومیوپاتی برای دامپزشکان با این علم آشنا شد. با شروع مطالعات جدی در زمینه هومیوپاتی، به عنوان عضو دامپزشکی دانشکده هومیوپاتی لندن در سال ۱۹۹۱ شناخته شد و در سال ۲۰۰۴ بورسیه تحصیلی دامپزشکی به وی اعطا شد.

در سال ۱۹۹۵ او یک روش عملی ارجاعی را برای درمان های جایگزین در حاشیه بخش استافوردشایر پیک ابداع کرد و در حال حاضر در مرکز درمانی جامع دامپزشکی ساسکس مشغول به کار است.

در زمانی که دکتر گریگوری سمت مدیریت گروه آموزش حرفه ای هومیوپاتی دانشگاه آکسفورد را بر عهده داشت، وی مسئول ایجاد دوره های بین المللی در زمینه هومیوپاتی دامپزشکی در استرالیا، ایرلند و آفریقای جنوبی بود و برای دامپزشکان جراح در چند کشور کنفرانس داده است. او مدرس معتبر، رئیس سابق انجمن بین المللی هومیوپاتی دامپزشکی و همچنین رئیس سابق انجمن دامپزشکان جراح هومیوپاتی بریتانیا و رئیس دانشکده هومیوپاتی دامپزشکی است.

آقای گریگوری نویسنده کتاب «Insights into Veterinary Homeopathy» است، وی «کتاب راهنمای دامپزشکی هومیوپاتی» را با همکاری آقای جان ساکستون نوشته است و در چندین نشریه دیگر نیز همکاری داشته است که شامل بخش هایی از کتاب « اصول و تمرین هومیوپاتی» توسط دیوید آون و کتاب «تمرین هومیوپاتی» توسط استیون کائن است.

 

خانم کریستین ماوته

 یکی از بنیان گذاران درمان گیاهان به روش هومیوپاتی در جهان است که از سال ۱۹۷۷ به عنوان پزشک درمانگر مشغول به کار است.

او حدود سیزده سال پیش و در سن ۶۴ سالگی به صورت تصادفی به فکر استفاده از روش هومیوپاتی کلاسیک برای پیشگیری و درمان گیاهان افتاد و به همراه همسرش تلاش برای مداوای گیاهان زینتی و خوراکی باغ خودشان به روش هومیوپاتی کلاسیک را آغاز کرد.

این روش درمانی مقرون به صرفه هست و عوارض جانبی نیز برای محیط زیست ندارد. او عقیده دارد که وقتی از داروهای درمانی هومیوپاتی مناسب در باغ ها و کشاورزی استفاده شود می توانیم نتایج چشمگیر و طولانی مدت آن را شاهد باشیم.

 

ایشان نویسنده کتاب هومیوپاتی برای گیاهان هستند که به زبان فارسی ترجمه شده است و کتاب های دیگری نیز در این حوزه تألیف کرده اند و اخیرا در بسیاری از محافل علمی از خانم ماوته برای سخنرانی دعوت می شود و نظریات او نزد بسیاری افراد از جمله در محافل تخصصی با اشتیاق پذیرفته می شود.

خانم کرنلیا ماوته

یکی از بنیان گذاران درمان گیاهان به روش هومیوپاتی است، وی از ژانویه ۲۰۱۴ علاقه مندان به گیاهان را برای مداوا به روش هومیوپاتی راهنمایی می کند.

 

 ایشان از سال ۱۹۹۶ به عنوان یک گفتار درمان در آلمان مشغول به کار بوده و تمرکز اصلی او مداوای کودکان با هر نوع ناتوانی است.کرنلیا سالهاست که روش هومیوپاتی کلاسیک را می شناسد و در گروهی پژوهشی، با مدیریت خانم کریستین ماوته، فعالیت می کند، پیشرفت فراوانی در هومیوپاتی گیاهان داشته است، ایشان سؤال هایی از باغبانان غیرحرفه ای تا کشاورزان حرفه ای، که درخواست مشاوره دارند، می پرسد و با توجه به اصول هومیوپاتی کلاسیک به آنان روشهای مداوای جامع و فردی برای گیاهانشان عرضه می کند.

خانم کرنلیا ماوته به عنوان مشاور و همکار نویسنده کتاب هومیوپاتی برای گیاهان در تألیف این کتاب مشارکت داشته و همواره، همراه خانم کریستین ماوته در محافل علمی حضور دارد.

اسکرول به بالا